Mobil Portal

Türkiye'nin en güncel mobil platformu

Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili ve S-Pen kalemli tabletler

Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili ve S-Pen kalemli tabletler

Toshiba, Coputex 2013 Fuarı kapsamında üç yeni tablet duyurusu gerçekleştirdi.

PC dünyasının lider kuruluşlarından Toshiba, kullanıcıların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği Android tablet platformuna üç iddialı modelle giriş yaptı. Toshiba Excite Pro, Toshiba Excite Pure ve Toshiba Excite Write olarak adlandırılan tabletlerin tümünde HDMI çıkışı, microUSB girişi, microSD kart yuvası, plastik kasa yapısı ve Android 4.2.2 ortak payda olarak karşımıza çıkıyor.

Excite Pro ve Excite Write, 10-inç boyutunda 2.560 x 1.600p çözünürlüklü bir ekrana sahip. İnç başına 300ppi değer sunan ekranların Gorilla Glass 2 ile dayanıklı hale getirildiğinin altını çizelim. Dört çekirdekli Tegra 4 işlemcisinden güç alan tabletlerde 8MP çözünürlüklü arka kamera, 32GB dahili depolama birimi, basınç hassasiyeti, Harmon Kardon hoparlörler, özel şarj cihazı, Toshiba’nın önceden yüklü TruNote uygulaması ve yetenekli bir dijital kalem Wacom, tabletlerin diğer teknik özellikleri arasında yer alıyor.

Toshiba Excite Pure ise ön bölümde 1.2MP çözünürlüklü bir ön kameraya sahip. Dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemcisinden güç alan tablette 1280 x 800p çözünürlüklü Gorilla Glass 1 ile korunan ekran yer alırken; 1GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, saf Android deneyimi gibi detaylara sahip.

Toshiba üç tabletin de Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesini alacağını resmi ağızlardan doğruladı.  Fiyatlandırmaya göz atacak olursak; Toshiba Excite Pro 500 dolar, Toshiba Excite Write 600 dolar, Toshiba Excite Pure ise 300 dolardan raflardaki yerini alacak.


Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili ve S-Pen kalemli tabletler

Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili ve S-Pen kalemli tabletler
Yazan: Mobil Portal
04.06.2013 - 09:00
541 Okunma